Niemal w całej Polsce doszło do znaczących podwyżek cen gruntów budowlanych. Coraz mniejsza dostępność działek pod inwestycje będzie wpływać na dalszy wzrost ich wartości i konkurencyjność rynku. W dłuższej perspektywie inwestowanie w grunty w atrakcyjnych lokalizacjach, może być bardzo opłacalne. Czy tak jest w Krakowie i okolicach? O lokalnym rynku działek budowlanych i przemyślanym inwestowaniu dla magazynu Krakowski Rynek Nieruchomości opowiada Paweł Bystrowski – młodszy specjalista ds. sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Nowodworski Estates.

Na pytania związane z usługami pośrednictwa dla obcokrajowców dla magazynu KRN odpowiada Broker Private House Brokers – Robert Grabiec

O potencjale inwestycji zlokalizowanych w pobliżu krakowskich korporacji i wpływie rynku biurowego na ceny mieszkań dla magazynu KRN opowiada  Łukasz Zborowski, Starszy Specjalista ds. sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Nowodworski Estates

 

Każdy, kto chce wynająć swoją nieruchomość musi w pewnym momencie określić jej wartość. Rynek nieruchomości jest obecnie przepełniony ofertami pochodzącymi od właścicieli, którzy nie zawsze potrafią podejść do tego tematu na chłodno i bez emocji. Udostępniając mieszkanie innym ludziom “zostawiamy” w nim przecież nasze wspomnienia i radości przeżywane w tych czterech kątach. Z tego powodu zdarza się, że ceny ofertowe są bardzo mocno zawyżone w stosunku do średniej obowiązującej na rynku. Telefon milczy, a właściciel nie zarabia… Podobnie sytuacja przedstawia się w momencie, kiedy niedoszacujemy wartości naszego mieszkania czy domu. Wówczas możemy wskazać dwa warianty: albo klient znajdzie się bardzo szybko, ale my poniesiemy istotną stratę finansową, albo… telefon również będzie milczał, gdyż potencjalni zainteresowani będą próbowali doszukać się tu próby oszustwa. Jak zatem ustrzec się przed takimi sytuacjami?

Czym Kraków przyciąga turystów i wszystkich tych, którzy decydują się na związanie się ze stolicą Małopolski na stałe? Przede wszystkich fantastyczną architekturą; wielobarwną mieszanką stylów, epok i dziejów. Jak w żadnym innym polskim mieście, w Krakowie ten miks wciąż bardzo dobrze smakuje, a kolejni architekci i deweloperzy decydują się na wykorzystywanie pojedynczych elementów bądź też większych fragmentów budynków, które nie przeszły dotąd procesu rewitalizacji, w tworzeniu nietuzinkowych projektów mieszkalnych. Które z inwestycji cieszą się największą popularnością wśród osób planujących zakup mieszkania i czym wyróżniają się na rynku?

Na rynku nieruchomości różnorodność to słowo kluczowe. Dzięki temu każdy z poszukujących dla siebie nieruchomości może znaleźć ofertę, która będzie odpowiadać jego wymaganiom. A te, jak wiadomo, rosną wprost proporcjonalnie do liczby członków rodziny, która jest akurat w trakcie poszukiwań czterech kątów. Najpewniej przez kolejne lata właśnie tę nieruchomość każdy z nich nazywać będzie swoim domem. Gdzie szukać najciekawszych ofert mieszkań dla rodzin oraz na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań – tak, aby przeprowadzka przysporzyła nam wyłącznie uśmiechu, a przyszłe lata spędzone były w dobrej atmosferze?

Zastanawiasz się, co tak naprawdę chciałbyś robić w życiu? Wiesz, że nie dla Ciebie jest praca biurowa, w której każdy dzień wygląda tak samo, ani wielka korporacja, w której nie masz żadnego wpływu na kreowanie procesów odpowiadających za to, jak funkcjonuje firma. Marzysz o elastycznych godzinach pracy, ale jednocześnie o zarobkach, które pozwolą Ci nie tylko na przetrwanie do kolejnej wypłaty, ale także na spełnianie najbardziej szalonych marzeń. Mamy dla Was propozycję, jak to wszystko osiągnąć!

Większość z nas kojarzy proces zakupu nieruchomości z długotrwałymi poszukiwaniami odpowiedniego lokalu, niekończącymi się formalnościami związanymi z zaciągnięciem kredytu hipotecznego oraz mnóstwem kwestii prawno-administracyjnych, jakich należy dopilnować po tym, gdy uda się nam już odebrać klucze do wymarzonego mieszkania. Jednak, jak w każdym sektorze, zdarza się, że zakup następuje błyskawicznie. “Okazja”, czyli słowo, które na rynku nieruchomości jest nie lada gratką, spotykamy coraz częściej w opisach domów i mieszkań na wielu portalach z ogłoszeniami. Jak jednak odróżnić tę prawdziwą szansę na trafny zakup w ekspresowym tempie, a co najważniejsze – w cenie odpowiadającej faktycznym wartościom w sektorze, a nawet niższej?

1 2 3 5